Úloha č. 10

Anča, Kuba, Hajnej!

Re: Úloha č. 10

Příspěvekod Anča, Kuba, Hajnej! » pon 30. lis 2020 19:08:59

V jiné diskuzi na stejné téma (viewtopic.php?f=3&t=409) jste psal: „Figurky jsou šachové a pohyb dámy také vychází za šachů. Tím to ale končí...“ a teď píšete že pohyb figurek není jako v klasické hře šachy. Tyto dva výroky si značně protiřečí. Navíc jste teď psal: „..., že je potřeba brát v potaz také ty pole, na kterých dámy stojí, pokud se vzájemně ohrožují.“, ale v šachách se dvě bíle dámy opravdu neohrožují (a pohyb dam vychází se šachů, jak jste psal předtím (viewtopic.php?f=3&t=409)). Navíc to, že v zadání byly dvě bílé dámy rozhodně nenapoví k tomu, že se nejedná o šachy, ale k tomu, že se dámy nemohou vyhodit, takže neohrožují pole, na kterém stojí. E-mail jsme Vám nenapsali, protože nás nikoho nenapadlo, že by tam mohla být s prominutím taková hloupost, že dámy ohrožují pole, na kterém stojí. Spousta týmů má kvůli tomu špatnou odpověď, nebo úlohu vůbec nevyřešila. Myslím že nejsme jediný tým, kterému to vadí toto nejednoznačné a chybné zadání a spoustě týmů by pomohlo, kdybyste uznali obě odpovědi za správné, což je podle mě na místě. V této úloze mě bohužel Brloh velmi zklamal a to ne tím, že je zadání chybné (každý dělá chyby), ale svou nevolí tuto chybu řešit. Bohužel Vaše přání pěkného dne nám ho moc nezlepší.
Píta (org)

Re: Úloha č. 10

Příspěvekod Píta (org) » pon 30. lis 2020 19:56:22

Dobrý večer,

pletete si pohyb (to znamená posun po šachovnici vodorovně, svisle a diagonálně) s tím, která políčka jsou ohrožena. To jen na vysvětlenou...

Jak jsem již uvedl v minulém příspěvku, respektujeme káždý názor. Rozhodně Vám ho nebudeme vymlouvat. Náš pohled na danou situaci jsme poskytli v dostatečné míře. Hádat se rozhodněme nechceme a nebudeme. Holt se nemůžeme zavděčit všem, to se nedá nic dělat.

Těm, kteří mají Brloh rádi, baví je a mají z něj radost, děkujeme za přízeň. Těšíme se na shledanou v zítřejším Malém finále.

Ať se daří!
Petr

Zpět na “Otázky k úlohám”